Celá Enchilada srolovaná do jednoho

Celá Enchilada srolovaná do jednoho

Jeden z nejslavnějších amerických etnických stylů vaření je nepopiratelně mexický. Jak daleko jsme se dostali od těch tvrdých, čerstvých tacos a tukem naložených smažených fazolí. Kukuřice a fazole. Které sahají až do mayské kultury kolem roku 1500 př. n. l., vytvořily základy jedinečných mexických potravinových zdrojů. Přesto však zahrnují významnou část jejich potravinových odrůd. Bylo jich dost a bez námahy. Postupně byly dlouhodobě přidávány různé nové doplňky, vedle kuřecího, masového, vepřového a rybího masa. Aby pobavily mlsné jazýčky většiny každého, od levného jídla po haute cooking a uprostřed toho. Přesto šrouby a matice, které milujeme nejvíce, stále vedou náš hit. Takže bychom se měli podívat na všechno:

Již 5000 př.nl, potenciálně 7000 př.nl v předkolumbovské historii. tamale (nebo “tamal”) je kukuřičná masa, odděleně obalená kukuřičnou slupkou a byla ideálním kompaktním jídlem. Jakési vaše počáteční rychlé pohodlné jídlo, často je zprostředkovávali hrdinové, stopaři a průzkumníci jako druh hostiny ve spěchu. Rané tamales byly často naložené krůtou, žábou, plameňákem, axolotlem (ještěrkou), gopherem nebo zajícem (mohl bych to vymyslet?). Nativní tamales se zatím v mexických domácnostech praktikuje o Vánocích a jejich plánování je práce eskalovaná a zdlouhavá, obvykle dušená ve slupce, nicméně významnou součástí slavnostní večeře.

Enchiladas pocházejí z mayských časů, možná dříve, kdy pohyb kukuřičných tortil kolem různých druhů potravin sloužil k jednoduchým hostinám. V jezerní oblasti Mexického údolí jedinci obecně jedli kukuřičné tortilly zhroucené nebo se pohybovaly kolem malých ryb. Jak už si je asi uvědomujeme, enchiladas jsou stále kukuřičné tortilly pohybované kolem náplně, včetně různých druhů masa, čedaru, fazolí, brambor, zeleniny nebo směsi a pokryté omáčkou z dušeného pepře, zakončené čedarem.

NEJLEPŠÍ TYP ENCHILADA

Ve třídě bez cizí pomoci se Enchiladas suizas (po švýcarském stylu) zakončují bílou omáčkou na bázi smetany, například bešamelem, který získali od švýcarských dělníků v Mexiku, kteří vyráběli smetanu a čedar.

Burritos jsou také přesunuté tortilly, ale vyráběné z pšenice, naložené rýží, fazolemi nebo případně masem, nazývané „coçito“ na Yucatánu a „taco“ v ​​Mexico City. Burritos mohla být vyrobena uprostřed války, bez námahy přesunuta a snědena na útěku, v podstatě během mexicko-amerického konfliktu v polovině 20. století. Vzhledem k tomu, že jsou uzavřeni a snadno spolknuti ve stoje, tvoří neuvěřitelnou potravu.

Quesadillas jsou rovný kruh vařené kukuřičné tortilly, zahřátý, aby změkl natolik, aby se dal srazit na padesát, a poté obvykle naplněný čedarem Oaxaca (queso Oaxaca), šlachovitým mexickým čedarem. Začaly v ohniskových a jižních oblastech Mexika a mohou také obsahovat kuře nebo krevety.

Chimichangas se na večírku ukázal později, než se očekávalo, a objevil se v roce 1946 díky Woody Johnsonovi, průkopníkovi Macayo’s Mexican Kitchen, který tvrdí, že je vyvinul, když vložil burritos do fritézy jako zkoušku ve své jedinečné restauraci Phoenix Woody’s El Nido. . Název znamená “knickknack” přibližně rozluštěný.

Pro ty kuchaře, kteří potřebují doma znovu připravit svá jídla č. 1, měli byste si pamatovat tyto šrouby a matice pro svůj nákupní seznam:

POTŘEBNÉ NÁSLEDUJÍCÍ MATERIÁLY

Rýže – hnědá, ohnivá nebo obyčejná, neuvěřitelná záloha
Fazole – jak smažené pinto fazole, tak tmavé fazole
Salsa – mnoho směsí, vařených i nových
Avokádo – buď nakrájené nebo drcené s rajčaty a příchutěmi pro lákavé a delikátní guacamole

Červené nebo zelené (zelené) omáčky, které vystříknou navrch nebo udusí vaše číslo jedna
Tortilly z kukuřičné, bílé nebo pšeničné mouky
Seskupené papriky a chilli papričky, pikantní a jemné
Cheddar (queso) se běžně rozpadal nebo ničil směsi, nejznámější je cotija a anejo, dokonce (buben) Velveeta aktuálně nabízí mexické a pepřem vylepšené směsi čedaru
Tortilla chipsy na ponoření

I když většina měst a městských komunit má slavné levné potraviny a řetězce restaurací, podobné Taco Bell, Del Taco, Chipotle, El Torito a Acapulco’s, většinu času lze na mexické zdroje potravin pohlížet jako na malé, rodinné obchůdky, nebo v prostoru často nazývaném “Staré město”, které může být skvělou směsí kaváren a silničních prodejců, přičemž všichni představují naše nejlepší možnosti. Buen apetito.

Author: Douglas Torres